Somogyi játékvezetők az NB I-ben

2016. július. 26., 14:19   |

Az idei évtől három NB-1es Strandfoci játékvezetője van Somogy megyének. Kiss Balázs van a legrégebb óta a keretben, hármuk közül Ő a legrutinosabb strandlabdarúgó játékvezető, aki nagypályán az NB II –es országos asszisztensi keret tagja.  Balázs korábban volt már a final four részvevője, elődöntőben, bronz meccsen, döntőn, valamint nemzetközi mérkőzésekre is volt már delegálva, amíg a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség Játékvezető küldő rendszere ezt lehetővé tette. Mód István, aki az NB III –as országos játékvezetői keret tagja 2013-tól tagja az NBI -es strandlabdarúgó játékvezetői keret tagja. Istvánt hamar magával ragadta a légkör, a környezet, gyorsan belerázódott a  játékvezetés ezen részébe. Manapság már meghatározó tagja a keretnek. Bana Gergely, az idei évben sikeresen vette a négy körös kiválasztó akadályait, amelyben az alapszintű oktatáson, fizikai és elméleti teszteken túlmenően, a kerettagságra való alkalmasságot „vizsga” mérkőzéssel is bizonyítani kellett. Gergely sikeresen vette az akadályokat. Az alapszakasz negyedik (végsőkig kiélezett) fordulójában (amelyben a négyes döntőbe való kerülés volt a részvevő csapatok célja), közös somogyi küldés is megvalósult. A három játékvezető / Bonyhád SE – Bodon FC mérkőzés 3:2 –es  végeredménnyel zárult / derekasan helyt állt. Nagy izgalommal várják, vajon a négyes döntőben szerephez jutnak e. Strandlabdarúgásban 4+1-es csapatok vannak, a játék 40 cm mély, a tűző napon olykor 50 fokra felhevülő homokban zajlik. A tiszta játékidő 3x12 perc, nem ritka az olyan meccs, ami egy órán át tart. Döntetlen nincs, egálnál a végén 3 perc hosszabbítás, majd esetleg büntetőpárbaj jön. Két játékvezető van, ők az oldalvonal mellett követik a játékot. A bírók és a játékosok is mezítlábasok, a szabálytalanságok zömét a focisták a homok alatt vagy a porfelhőben követik el, így szemmel nehezen lehet követni azokat. Minden faultból kapura lehet lőni és gólt elérni. A magyar férfi NB I. 10 csapatos, az idény idehaza öt hétvégéből áll. A mérkőzések mindegyikét Siófokon rendezik meg. Somogy megyét az élvonalban a Siófok Plázs csapata képviseli. Érdekesség, hogy a Strandlabdarúgó játékvezetői keret tagja az a Legeza László is, aki fonyódi lakosként 20 évig a megye labdarúgásában is játékosként szerepelt. László azon két ember közé tartozik az országban, aki a FIFA által küldhető játékvezetők szűk körének tagja.