STRANDLABDARÚGÁS U-15 ÉS U-19 KOROSZTÁLYBAN

2016. június. 29., 14:09   |

2016. június 25.-én szintén Siófok adott otthont a megyei strandlabdarúgó bajnokságnak az  U-15 és U-19-es korosztályokban. A végső helyezések sorsa ismét körmérkőzéses formában dőlt el. Ez alapján az U-15-ös kategóriában a következő sorrend alakult ki: 3. helyen a Somogyvár csapata végzett. 2. helyezett lett a Siófoki Bányász SE „B” csapata, míg az első helyet a Siófoki Bányász SE  „A” csapata  szerezte meg. A legjobb kapus Joó Balázs Siófok  „B”, a legjobb mezőnyjátékos Kovács Levente Siófok „A” játékosa lett. A gólkirályi címet pedig szintén a Siófok „A” játékosa, Lencsés Bálint nyerte el. Az U-19-es korosztályban 6 csapat színesítette a mezőnyt. A Siófok „A” és „B” csapatai mellett a Somogyvár, a Balatonszabadi, a Nádasdladány és a Dél-Balaton FC adta le nevezését. A körmérkőzések után az erősorrend a következőképpen alakult: 6. helyen a Somogyvár, 5. helyen a Balatonszabadi, 4. helyen a Nádasdladány végzett. 3. helyezett a Dél-Balaton FC csapata lett. A 2. helyet a Siófoki Bányász SE „B” csapata szerezte meg, míg a végső győztes, első hely tulajdonosa a Siófoki Bányász SE „A” csapata lett. Különdíjak tekintetében a legjobb kapus címet Tóth Áron a Nádasdladány játékosa kapta. A legjobb mezőnyjátékos a Dél-Balaton FC-ből került ki, Kerék Patrik személyében. A gólkirályi címet 10 találattal a Siófoki Bányász SE „A” csapatának játékosa, Gyurcsek Márk szerezte meg. Az érmek átadásában és a különdíjak odaítélésében Luiz Escobar, a PLÁZS Siófok felnőtt strandlabdarúgó csapatának brazil edzője segédkezett.