Tisztelt Egyesületi Elnök! Tisztelt Ügyintéző!

2020. december. 14., 12:44   |

Az MLSZ SMI által szervezett bajnokságok tavaszi fordulóinak sorsolását, a MLSZ SMI VB elkészítette.

A sorsolás az Adabankon, - valamint a saját mérkőzések, az IFA rendszerben, az egyesületek a saját felületen a -Versenyeztetés-Versenynaptár fülek alatt is- megtekinthetők.

Abban az esetben, ha valaki pályaválasztóként kéri az összes hazai mérkőzésen / felnőtt és az U-19 esetében/ a hazai játéknap (szombat vagy vasárnap) módosítását, az 2020.12.16. 12:00 óráig jelezze e-mailben, (schlegl.laszlo@mlsz.hu ), minden egyéb időpont módosítással kapcsolatos kérelmet, csak az előirt formában és módon, az IFA rendszeren keresztül az ellenfél hozzájárulásával lehet benyújtani.

A bajnokságok kezdési időpontja:

Megyei I. osztály 2021.03.06

Megyei II. osztály 2021.03.06 - 2021.06.13

Megyei IV. osztály 2021.03.20

Megyei III. osztály 3 fordulós bajnokságok kész sorsolás, kezdés 2021.03.28.

Utánpótlás bajnokságok:

Megyei U-16 Bajnokságok 2021.04.03

Megyei U-14 Bajnokságok 2021.04.02

Somogy Megyei Női felnőtt 3/4pályás 2021.04.18

Somogy Megyei Leány U-16 3/4pályás 2021.04.17

A Megyei I. osztályú bajnokságot 2021.05.30-ig be kell fejezni az NB.III osztályozó mérkőzések miatt, igy itt a halasztott mérkőzések ezt követő lejátszására, nincs lehetőség.

A MLSZ ELN-178/2020 (11.04.) számú határozatában biztosított lehetőség, - a bajnokságok befejezésnek rugalmas kezelése- csak a Megyei II. osztály esetében indokolt, ebben az osztályban van a legtöbb halasztott mérkőzés is, ezért itt a VB a tervezettnél 2 héttel későbbi időpontra tűzte ki a tavaszi fordulók kezdetét, így a bajnokság 2021.06.13-án fejeződik be.

Miután a többi bajnokság több héttel később indul, ezért ezeknél nem indokolt a későbbi kezdés.   A fentiek miatt, miután több egyesületnek, több elhalasztott mérkőzést kell lejátszania, a bajnokságok befejezéséig, felhívjuk mindenkinek a figyelmét, -mivel a jelenlegi Pandémiás helyzetben, a tervezett időpont egyeztető értekezletek megtartásának lehetősége, nagyon bizonytalan,- hogy tekintse át az elhalasztott mérkőzéseit, keresse meg az ellenfeleket, és próbáljanak a lejátszás időpontjában minél előbb, még az idén megegyezni, és a mérkőzéseket lehetőleg még a bajnokságok tavaszi kezdése elött lejátszani. Ha nem születik egyezség, a mérkőzés időpontját a MLSZ SMI VB fogja kijelölni, a döntés ellen nincs jogorvoslati lehetőség.

Természetesen a felesleges munka elkerülése miatt, ezek a határozatok, az egyoldalú halasztás lehetőségének megszűnése után kerülnek kihirdetésre.

Emiatt- más lehetőség nem lévén- hétközi mérkőzések kerülnek kiírásra, ami szinte mindenkinek gondot okozhat. A tervezéshez, -ha valaki nem tudná- a tavaszi szünet tervezett időpontja, -  tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2021. március 31. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2021. április 7. (szerda)-.